KOLAGEN NATURALNY

formuły 5-23

Platinium 200ml

Platinium 100ml

Platinium 50ml

Platinium 30ml

Platinium 15ml

Silver 200ml

Silver 100ml

Silver 50ml

Silver 30ml

Graphite 200ml

Graphite 100ml

Graphite 50ml

Kolagen Naturalny

formuły 5-23

w odróżnieniu od wszystkich kosmetyków świata dotyka przyczyny, nie zaś skutków starzenia się skóry

KOLAGEN Kolagen - to kolagen z ryb  w całości jest naturalny i przyswajany przez organizm transdermalnie (przez skórę). Produkt oparty jest na naturalnym wysoko-skoncentrowanym kolagenie, bardziej szlachetnym niż kolagen ssaków. Ryby żyją w zróżnicowanych warunkach: temperatury, głębokości i ciśnienia. Kolagen otrzymywany z ich skór charakteryzuje się wyjątkową "wytrzymałością" chemiczną i fizyczną.

Kolagen jest ekstrahowany wyłącznie z samej skóry ryb, całkowicie nowoczesną technologią, umożliwiającą uzyskiwanie go z nienaruszoną strukturą włókien. Dzięki temu produkt jest bardzo aktywny.

Kolagen nie zawiera barwników oraz środków zapachowych. Składa się wyłącznie z aktywnego kolagenu

Kolagen jest preparatem aktywnym biologicznie, produkowanym w warunkach sterylnych, dzięki czemu kolagen pozbawiony jest bakterii, wirusów i grzybów. Ograniczyło to przede wszystkim możliwość wystąpienia alergii i nietolerancji preparatu. Ze względu na jego właściwości wskazane jest stosowanie z zachowaniem szczególnej czystości. Przechowywać w temperaturze 5-23 oC.  

Collagen posiada następujące certyfikaty:

Świadectwo Jakości Zdrowotnej PZH

Wpis do Krajowego Systemu Informowania o Kosmetykach Wprowadzonych do Obrotu (Instytut Medycyny Pracy - Łódź)

Badania Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (badania mikrobiologiczne, badania zawartości metali ciężkich)

Badania składu jakościowo-ilościowe metodą Elektroforezy i HPLC

Oznaczanie zawartości kolagenu na podstawie zawartości hydroksyproliny

Kolagen jest produkowany w trzech rodzajach:

Kolagen Platynowy

Do stosowania na twarz, szyję, dekolt, na powieki, oraz dziąsła.

Polecany w szczególności w kosmetyce: wiotkości skóry, w przypadku przebarwień skórnych, w zapobieganiu procesowi starzenia, w stanach podrażnień skóry różnego pochodzenia, w wypryskach skórnych różnej etiologii, w stanach zapalnych.

Kolagen Silver

Do stosowania na resztę ciała, także do masaży.

Polecany w szczególności w kosmetyce: w wiotkości powiek, w przypadku rozszerzonych naczyń włosowatych, tzw. pajączków, w przypadku cellulitis, w przypadku rozstępów skórnych niezależnie od ich etiologii, w przypadku obrzęków, w przypadku zmian zapalnych skóry, w przypadku bólów kostnych i nowotworowych, w przypadku zmian żylakowatych, w przypadku podrażnień, oparzeń, w przypadku nietolerancji promieniowania UV - po solarium, po intensywnym nasłonecznieniu.

Kolagen GRAFITOWY

Do stosowania do włosów, paznokci, i do kąpieli. Polecany w szczególności w kosmetyce włosów, brwi, rzęs, cellulitis, w otyłości pochodzenia obwodowego i centralnego.

Kolagen może wspomagać leczenie wielu chorób.

 Osteoporoza - choroba objawiająca się kruchością kości i ich podatnością na złamania. Kolagen może uzupełniać niedostatki białka w kościach i sprawić, że znowu stałyby się mocne i odporne na złamania. Rekonstrukcja kości przez kolagen łagodzi bóle kostne odczuwane przy osteoporozie.

Stwardnienie rozsiane - ta ciężka i jak dotąd nieuleczalna choroba polega na stopniowym zaniku białkowych osłonek włókien nerwowych, których podstawowym składnikiem jest kolagen.

Kolagenozy - choroby tkanki łącznej - kolagenu z autoimmunoagresji. W uproszczony sposób chorobę tą można ująć jako powstanie przeciwciał skierowanych przeciwko własnemu kolagenowi. Zniszczeniu ulegają elementy strukturalne narządów. Proces ten toczy się również w przestrzeni pozakomórkowej. Kolagenozy są ciężką chorobą układową obejmującą większość istotnych do życia narządów.

Nowotwory (czerniak złośliwy). W tkankach i komórkach nowotworowych wytwarzane są metyloproteazy - kolagenazy. Metyloproteazy są to enzymy połączone z jonami metali, rozkładające, niszczące kolagen. W wyniku ich działania zostaje zniszczona przestrzenna struktura kolagenu, który ochrania w postaci tzw. "torebki" każdy narząd. Rozpad kolagenu powoduje zniszczenie struktury narządu i ułatwia drogę rozprzestrzeniania się i penetracji szybko rosnącym, agresywnym komórkom nowotworowym.

Zahamowanie procesu rozprzestrzeniania się choroby nowotworowej może nastąpić poprzez zahamowanie aktywności enzymatycznej nadmiarem produktu, dostarczenie nadmiernej ilości reperującego uszkodzony narząd kolagenu, przywrócenie jego stabilności.

 

    Poniżej przedstawiam Pani kilka rad, które mogą być pomocne w zwiększeniu skuteczności działania preparatu oraz przynieść satysfakcję i zadowolenie z jego stosowania jako eliksiru młodości.

PRZYGOTOWANIE SKÓRY 

(dotyczy zarówno skóry twarzy i szyi jak i całego ciała)

·  Przed przystąpieniem do kuracji (powinna trwać ok. 120 – 130 dni – dwukrotna aplikacja dziennie, aby uzyskać trwały efekt zalecane jest stosowanie przez ½ roku) należy usunąć z powierzchni skóry metodą peelingu lub mikrodermabrazji (dotyczy twarzy) martwy naskórek. Czynność tę należy podczas kuracji powtarzać 1-2 razy w tygodniu.

·  Następnie należy umyć skórę wodą z mydłem (koniecznie!), najlepiej szczotką ruchami okrężnymi aby pobudzić krążenie.

·  TWARZ (ZALECANY KOLAGEN PLATINIUM) – na lekko wilgotną skórę nałożyć kolagen. Nakładanie należy zacząć od szyi (również po bokach i z tyłu), przejść do podbródka i brody, po policzkach i na nos, następnie czoło. Preparat na te części należy nakładać „pod górkę” tzn. od dołu ku górze, wbrew zasadom grawitacji. Części wokół ust i oczu (również powieki) należy delikatnie oklepać ruchem „na okrągło” 

·  CIAŁO (ZALECANY KOLAGEN SILVER) - na lekko wilgotną skórę nałożyć kolagen. W części od pasa w dół należy nakładanie preparatu  rozpocząć od stóp (nie omijać ich) i następnie również  ruchem „pod górkę” rozprowadzić kolagen. Na skórę brzucha oraz pośladki preparat nakłada się ruchem okrężnym. W części od pasa w górę analogicznie rozprowadzanie rozpocząć od dłoni i również ruchem „pod górkę”, na piersi preparat nakłada się ruchem okrężnym.

PO NAŁOŻENIU KOLAGENU 

(dotyczy zarówno skóry twarzy i szyi jak i całego ciała)

·  Nastąpi uczucie ściągnięcia.

·  TWARZ – należy nałożyć grubą warstwę stosowanego kremu nawilżającego i poczekać aż się wchłonie (jest to swego rodzaju test ponieważ krem z upływem czasu stosowania kuracji będzie wchłaniał się coraz słabiej – znaczyć to będzie, ze skóra, pod wpływem stosowania kolagenu, się odbudowuje i coraz mniej potrzebuje bodźca zewnętrznego)

·  Kolagen jest również znakomity pod maseczki – postępujemy wtedy dokładnie tak samo tylko zamiast kremu nakładamy maseczkę.

·  CIAŁO – należy nałożyć stosowany na ciało specyfik (krem, żel, balsam) również dość grubą warstwę

KOLAGEN GRAPHITE

·  Jest to preparat do stosowania na paznokcie (poprawa elastyczności płytki paznokcia, wzmocnienie i odbudowa). Działa jak odżywka – należy w czyste, suche paznokcie wetrzeć preparat. Można malować paznokcie zaraz po nałożeniu i wchłonięciu kolagenu.

·  Tenże preparat stosuje się również na skórę głowy (odbudowa i pobudzenie cebulek włosowych).  Po nałożeniu preparatu może wystąpić „efekt” łupieżu dlatego po wchłonięciu preparatu włosy należy wyszczotkować lub umyć głowę.

·  Można stosować na spękaną skórę pięt. Należy wtedy wieczorem na umyte stopy nałożyć kolagen, poczekać aż się wchłonie, następnie nałożyć grubą warstwę nawilżającego odżywczego kremu do stóp i natychmiast potem nałożyć na stopy torebki foliowe i skarpetki. Tak przetrwać do rana. W przypadku konieczności umycia rano stóp, nakremować je po myciu.

·  Identyczną kurację można zastosować na skórę dłoni.

SKÓRA CHORA

·  Bardzo pomocny okazał się przy: trądziku młodzieńczym, trądziku różowatym, zmianach liszajowatych, gojeniu blizn i uczuleniach (przy czym przy uczuleniach po aplikacji należy zamiast kremu nawilżającego nałożyć  krem tłusty lub wazelinę kosmetyczną)

PRZECIWWSKAZANIA

·  Otwarte rany (można stosować wokół rany), ciąża - brzuch (w czasie karmienia piersią już można), dieta niskobiałkowa ( osoby ze schorzeniami nerek), kolagenozy, gościec, grzybice.

EFEKTY

·  Kuracja daje bardzo silne efekty po 3-4 tygodniach stosowania (skóra staje się naprężona, poprawia się jej koloryt)

·  Następnie dokonują się mniej widoczne (ze względu na dłuższy czas) zmiany regeneracji, odbudowy i odmłodzenia skóry.

·   Aby wspomagać kurację należy: przyjmować duże ilości napojów (głównie wody), zażywać witaminę C oraz nienasycone kwasy tłuszczowe – omega 3 i omega 6 (do nabycia w aptekach), a po 40 roku życia przyjmować koenzym Q10 (również do nabycia w aptekach)

 

>